Tour de France Board Game

Největší cyklistický závod světa přímo na vašem stole. Realistická simulace všech krás i záludností, které nejslavnější etapák nabízí.

Druhá autorská hra společnosti RC Games je právě v prodeji.

Nabízí úžasnou zábavu, dokonalý prožitek a díky jednoduchým pravidlům si ji užijí děti i dospělí. Je určena pro 2-6 hráčů.

Jste připraveni postavit se na start, šlápnout do pedálů a dovézt žlutý trikot až do Paříže?

Popis hry

S Tour de France Board Game se vám otevírá jedinečná šance prožít jednu z nejsledovanějších světových sportovních událostí roku na vlastní kůži. Vyberte si svůj tým a veďte ho za vítězstvím. Budete potřebovat nejen štěstí, ale hlavně nejlepší strategii. Okuste všechny krásy i nástrahy cyklistiky na rovinách, v kopcích i ve sjezdech. Poznejte, jak se válčí s větrem, jak se nastupuje soupeřům v nejbrutálnějším stoupání, jak se jezdí v háku. Naučte se chránit lídra, držet se na špici, získávat body na prémiích, spolupracovat se soupeři, odříznout konkurenty, riskovat. Promýšlejte každý tah a taktizujte. Reálné časy i kompletní výsledky za vás spočítá aplikace, která je součástí hry.

O hře

Desková hra Tour de France je hra s oficiální licencí A.S.O.

Obsah balení

Základní balení obsahuje 4 etapy, které vycházejí ze skutečných etap 109. ročníku:

ROSKILDE > NYBORG,
BRIANCON > ALPE D´HUEZ,
CARCASSONNE > FOIX
PARIS LA DÉFENSE ARENA > PARIS CHAMPS-ÉLYSÉES

Hru bude možné postupně rozšiřovat o další samostatně prodávané etapy.

Hra dále obsahuje:
6 sad figurek po šesti jezdcích z každého týmu. Figurky mají startovní čísla a týmy odlišné barvy.
5 hracích kostek (každá má svoji specifickou funkci).
Startovní koridor, z něhož probíhá start a na jehož druhé straně jsou zobrazeny stupně vítězů pro 3 nejúspěšnější jezdce v cíli.

Stejně jako ve skutečné Tour de France je ve hře soutěž jednotlivců, týmů, sprinterská a vrchařská. K označení vedoucích jezdců slouží samolepky trikotů. Držitelé trikotů mohou využít svoje výjimečné schopnosti uplatněním speciálních karet (žluté, zelené a puntíkované).

Popis hracího plánu

Hrací plán představuje etapu. Silnice je složena z šestiúhelníkových hracích polí, po nichž se figurky pohybují. Každá etapa se skládá z úseků ohraničených výraznou žlutou linií. Úseky jsou rozhodující pro směr jízdy. Bílé šipky určují směr jízdy dopředu v daném úseku. Bleděmodrá linka na okraji silnice a šipky z ní vycházející představují směr, odkud fouká vítr a ve hře slouží k určení pořadí figurek na tahu. Černé šipky ve žlutém poli evokují reálné značení etap a ve hře slouží jako pomocné orientační značky. Ukazují stejný směr jízdy vpřed jako bílá šipka a jsou vždy na stejné straně odkud fouká vítr a tím vyznačují, z jaké strany je pořadí figurek na tahu. V případě kopcovitých etap jsou úseky, kde začíná a končí stoupání zvýrazněny stínovým 3D efektem u hraniční žluté linie, povrch asfaltu v kopci je výrazně světlejší.

Herní princip

Každý hráč hraje s figurkami, které představují jeho cyklistický tým. Pohyb figurek určují hrací kostky. Kostky mají různé funkce podle toho, jestli se jede po rovině, do kopce nebo podle vzniklé taktické situace. Hra se skládá z jednotlivých tahů. Pořadí figurek na hrací ploše určují směry šipek. Hráči za figurky postupně táhnou podle pořadí. Celý tah je ukončen, když hráči pohnou všemi figurkami. Poté následuje další tah. Každý nový započatý tah je zaznamenán pomocí aplikace. Součet tahů umožňuje výpočet časů v cíli a sestavení výsledkové listiny.

Herní mechanizmus není postaven pouze na náhodě, ale na rozhodování pro každý jednotlivý pohyb figurkou. Šestiúhelníková síť umožňuje relativně velkou svobodu pohybu. Umístění figurky se dá plánovat s ohledem na pohyb dalších figurek v pořadí. Volba kostek zase umožní naplánovat vhodný manévr, který povede např. k roztržení skupiny a umožní únik, nebo naopak zpomalí pronásledovatele.

NÁŠ PŘÍBĚH

“OD DESKOVKY NA OLYMPIÁDU”

Naše hry jsou založeny na unikátním původním konceptu, který pro své dva syny, Romana a Ríšu, vymýšlel a vyráběl jejich tatínek, Roman Čermák starší, v 60. letech. Díky němu prožili úžasné dětství, naplněné originální zábavou plnou strhujících zážitků... A zároveň se jim díky hrám postupně otevíral svět sportu. Roman nejvíc propadl hře s názvem Cyklistika: barevné figurky, šestiúhelníková pole a nezapomenutelné bitvy u hrací desky v něm probudily tak velkou cyklistickou vášeň, že v sedmnácti letech začal sám trénovat, závodit na kole a po deseti letech se postavil na start olympijských her v Soulu. Po mnoha velmi úspěšně prožitých letech v cyklistickém prostředí se teď kruh uzavírá. Roman se vrací k hrací desce s cílem přitáhnout mladé lidi od počítačů, přiblížit jim svět sportu hrou a třeba je i nasměrovat ke skutečnému sportování.

Oficiální licence od společnosti A.S.O. 

 Povedla se nám velká věc: získali jsme pro naši hru oficiální licenci od společnosti A.S.O., která vlastní práva na Tour de France. Tím pádem můžeme hrdě oznámit: jsme oficiálním licencovaným produktem Tour! I díky tomu bude Tour de France Board Game tak blízko reálnému prožitku ze závodu: můžeme používat oficiální logo Tour, v naší hře najdete i loga partnerů závodu a můžeme v grafickém zpracování jednotlivých etap vycházet ze skutečnosti. I v tom jsme výjimeční!